سبک زندگی
اینک در حال مطالعه
چگونه یک اتاق غذاخوری زیبا و کارآمد داشته باشیم
0

چگونه یک اتاق غذاخوری زیبا و کارآمد داشته باشیم

چگونه یک اتاق غذاخوری زیبا و کارآمد داشته باشیم

یک میزبان باید قبل از چیدن میز و صندلی و چشیدن غذا، یک اتاق غذاخوری را طوری چیدمان کند که باعث جذب میهمانان شود. طرح و رنگ ظروف، شكل و اندازه ميز، روميزی و دستمال‌ها، ظروف پايه‌دار و ظروف نقره‌ای روی ميز، نورپردازی اتاق غذاخوری و … همه و همه در دكوراسيون فضای غذاخوری و انرژی مثبت حاصل از محيط تاثيرگذار هستند. یک اتاق غذاخوری ناب، می تواند محیطی آرام و اشتها آور را برای شما فراهم کند. در اين چگونه سعي خواهيم كرد تا نكته‌هايي براي ايجاد فضاي ايده‌آل غذاخوري به شما آموزش دهيم.

چگونه

۱

چگونه یک اتاق غذاخوری زیبا و کارآمد داشته باشیم
صندلی‌ها
صندلی راحت موجب لذت بردن بیشتر شما از غذا می‌شود. صندلی‌های محکم با تکیه‌گاه مناسب نیز به نوعی شما را حمایت می‌کند و احساس آرامش در غذاخوردن را به شما القا می‌کند. می‌‌توانید از کوسن‌ها برای راحتی بیشتر استفاده کنید.
چینش صند‌لی‌ها به گونه‌ای باشد که از هر صندلی، چشم‌انداز جذاب و گیرایی به نمایش گذاشته شود. بهتر است میزبان‌ها در دو طرف میز غذاخوری و میهمانان نیز در دو پهلوی میز بنشینند تا پذیرایی توسط میزبان راحت‌تر صورت پذیرد.

۲

چگونه یک اتاق غذاخوری زیبا و کارآمد داشته باشیم
میز ناهارخوری
یکی از قطعات اصلی مبلمان در این اتاق، میز ناهارخوری است. همان سطحی که ظروف غذاخوری و تزئینات آن را پوشش می‌دهد. اندازه شکل و موادی که روی میز قرار می‌گیرد، به همراه سلیقه شما در چیدن آن، انرژی خاصی را به مدعوین القا می‌کند. بهتر است میز ناهارخوری در وسط اتاق قرار گیرد تا رفت و آمد در اطراف آن و نیز نشست و برخاست از صندلی‌ها به راحتی صورت پذیرد؛ در صورتی که فضای اتاق به شما اجازه دهد، می‌توانید از یک میز کوچک در کنار اتاق برای قرار دادن وسایل اضافی استفاده کنید. به طور کلی میز گرد برای اتاق ناهارخوری کوچک مناسب تر است. علاوه بر این میزهای گرد حس دعوت کنندگی به صحبت و صمیمی تری را نسبت به میزهای مستطیل که حالت رسمی تری دارند را القا خواهند کرد.
میزهای چوبی علاوه بر استحکام و دوام، گرما و صمیمت خاصی به محیط می‌بخشند. اگر میز چوبی شما قدیمی و کهنه شده است، می‌توانید با رنگ کردن آن به رنگ‌های ملایمی مانند سفید، سبز، آبی یا قرمز روشن آن را نو سازید.

بخوانید:  چگونه در خانه قارچ پرورش دهیم
۳

چگونه یک اتاق غذاخوری زیبا و کارآمد داشته باشیم
نورپردازی در اتاق غذاخوری
نورپردازی عنصر مهمی دراتاق های غذاخوری به شمار می رود.
نور پردازی و روشنایی، کلیدی برای ایجاد یک محیط صمیمی برای غذاخوری می باشد. برای نورپردازی فضای غذاخوری می توانید از آباژورهای زمینی یا چراغ های رومیزی در اطراف میز غذاخوری خود استفاده کنید. همچنین شمع ها هم می توانند محیطی گرم و زیبایی را به فضای غذاخوری شما بدهند. همچنین با استفاده از لوسترها و روشنایی های سقفی که مجهز به دیمرکاهنده هستند، میتوانید روشنایی مناسبی را در هر زمان از روز ایجاد کنید.

۴

چگونه یک اتاق غذاخوری زیبا و کارآمد داشته باشیم
رنگ‌ها در اتاق غذاخوری
اگر شما می خواهید به میهمانان خود احساس غذا خوردن در یک محیط غنی و باشکوه را بدهید باید از رنگ های خاص در غذا خوری خود استفاده کنید.
بهترین رنگ‌های به کارگرفته شده در اتاق غذاخوری رنگ‌های قهوه‌ای روشن مایل به زرد، کرم، سبز، آبی و رنگ‌های ملایمی نظیر بنفش کمرنگ، صورتی گلبهی و گلبهی روشن هستند. بهتر است از رنگهای سرد در غذاخوری استفاده نشود. در صورت تمایل به رنگهای سرد بهترین گزینه استفاده از رنگهای خاکستری و نقره ای است.
رنگ‌های زرد روشن، نارنجی و قرمز نیز رنگ‌های محرک اشتها و متناسب با ذائقه و سلیقه بسیاری از افراد شناخته شده‌اند.

نظرات

نظر بدهید