تازه ها
اینک در حال مطالعه
“زاها حدید” گالری ریاضی را در موزه علوم لندن، طراحی می کند.
0

“زاها حدید” گالری ریاضی را در موزه علوم لندن، طراحی می کند.

"زاها حدید" گالری ریاضی را در موزه علوم لندن، طراحی می کند.

موزه علوم لندن، زاها حدید (رئیس carmody groak و موسسه معماری adam Richards) را انتخاب کرده است، تا مهمترین گالری ریاضی جهان را تکمیل کند. برای این طرح، ۵ میلیون دلار کمک مالی دریافت شده که بی سابقه است وقرار است در آن، نقش ریاضیات و چگونگی کمک ابزارها و ایده های آن، در شکل دهی دنیا، از قرن ۱۷ تا حال حاضر نمایش داده شود. زاها حدید، خود در این رابطه می گوید: “طرح، تاثیرات بسیار ریاضیات در زندگی روزمره را به خوبی توضیح می دهد و تبدیل کردن مفاهیمِ انتزاعیِ ریاضیات، به تجربه های تعاملی شگفت انگیز برای بازدید کنندگان از خصوصیات بارز این پروژه است.”


بزرگترین شی نمایشی در گالری، یک هواپیمای دوباله از مدلهای ساخته شده در سال ۱۹۲۹ خواهد بود که از سقف آویزان است(تصویر بالا)، این هواپیما بخشی از مهندسی است که  شامل معادلات پیچیده تعاملی می‌شود. در راستای گسترش این موضوع، حدید کل فضا را به عنوان تونل باد با سطحی منحنی و سه بعدی تصور کرده است که حوزه تلاطمی آیرودینامیک هواپیما را نشان می‌دهد. موارد نمایشی عظیم و بخش های مرکزی نمایشگاه، برگرفته از یک مبحث در ریاضیات، به نام حداقل سطوح، می باشد.

%image_alt%
مدیر موزه علوم، Ian Blatchford، گفت: “با این گالری ، ما می‌خواهیم نوعی شور و هیجان در مورد ریاضیات  در افراد ایجاد کنیم، همانطور که در نمایشگاه collider درباره فیزیک چنین کرده ایم و با طرح های فوق العاده زاها حدید، این پروژه بهترین شروع ممکن را خواهد داشت. این انتصاب نشان دهنده جاه طلبی ما برای ارائه یک گالری درجه یک در جهان برای ریاضیات، چه در مجموعه خود و چه در طراحی است.”
با افتتاح رسمی این موزه در سال ۲۰۱۶، گالری ریاضی، بخشی از طرح موزه جامع علوم خواهد بود.

%image_alt%

شبیه سازی مسیر گردش هوا، طرح تلاطمی که توسط هواپیما ایجاد می شود.

 

%image_alt%

نمای جلوهواپیما، میدان تلاطم برای سازماندهی نواحی گلری ریاضی، استفاده شده است

 

%image_alt%

 

%image_alt%

 

%image_alt%

تغییرات سطح سه بعدی

نظرات

نظر بدهید